Czy warto kupić opony całoroczne?

Czy warto kupić opony całoroczne?

Opony całoroczne to produkt pozwalający uniknąć problemów zazwyczaj mających miejsce w przypadku używania opon sezonowych. Dzięki ich zakupowi można zaoszczędzić na koszcie wymiany, nie trzeba się także martwić o przechowywanie, ponieważ jeździ się na nich cały czas. Czy warto więc kupić opony całoroczne?

Bieżnik

Opony letnie zbudowane są w inny sposób niż zimowe. Zimą bieżnik ma za zadanie przede wszystkim odprowadzać śnieg, zapobiegać wpadaniu w poślizg. Inaczej jest w przypadku opon letnich, które ze względu na przystosowanie przede wszystkim do suchej nawierzchni są cichsze i mają bardziej gładką budowę. Opony całoroczne muszą więc stanowić kompromis pomiędzy dwoma rozwiązaniami. W śniegu poradzą sobie gorzej niż opony zimowe, a latem mieszanka gumy szybciej będzie zużywać się na rozgrzanym asfalcie.

Zastosowanie opon całorocznych

Opony całoroczne najchętniej kupowane są przez właścicieli samochodów dostawczych czy vanów. Kierowcy z reguły chcą znaleźć kompromis pomiędzy ceną, jakością i osiągami danej opony, dlatego w tym przypadku opony uniwersalne sprawdzą się świetnie.

Opony całoroczne a bezpieczeństwo

Lepiej zainwestować w dobre opony całoroczne, niż kupić niskiej jakości opony sezonowe. Tym bardziej, że jazda na oponach całorocznych jest naprawdę bezpieczna. Droga hamowania zarówno zimą, jak i latem, jest niewiele dłuższa niż w przypadku opon sezonowych, dlatego nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo na drodze.

admin

Related Posts

One thought on “Czy warto kupić opony całoroczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *