Nowości w programie ZW3D z pewnością zainteresują każdego, kto w swojej pracy korzysta z takiego rozwiązania. Jest to wszechstronny program do projektowania 2D i 3D, nieoceniony w różnych branżach. Co warto wiedzieć o wprowadzonych nowościach? Jakie funkcjonalności mamy do dyspozycji?
Innowacyjny program do projektowania 3D i 2D
Jak już wiemy, ZW3D jest wszechstronnym programem, użytkowanym głównie do projektowania 2D i 3D. Jakie możliwości daje użytkownikom? Przede wszystkim możemy obsługiwać pliki ze skanerów 3D, modelować złożenia i części, bezpośrednio otwierać pliki CAD z innych programów projektowych, tworzyć animacje mechanizmów, projektować formy wtryskowe, dodawać elektrody itp. Projektowanie oraz analiza ścieżek narzędzi nigdy wcześniej nie była tak szybka, prosta i wygodna! Osoby korzystające z programu CAD wskazują, że jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza w celach profesjonalnych. Pozwala przeprowadzać użytkowników przez cały proces produkcyjny, dzięki czemu każde zadanie zostanie zrealizowane. Dodatkowo, dzięki ZW3D z powodzeniem zrealizujemy dokumentację techniczną i wykonanie obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Program można pobrać w dowolnej chwili, uzyskując 30 dni testowania całkowicie za darmo.
Najnowsze funkcje ZW3D
Jakie nowości ZW3D warto poznać już teraz? Wśród nich znajdują się między innymi:
- – Dyskretna projekcja – do ogromny krok naprzód pod względem wydajności wyświetlania projekcji rysunków. Można sprawnie rozróżnić niską i wysoką jakość.
- – Szybkie wyświetlanie dużych szkiców – ta funkcja oznacza ogromną oszczędność czasu i wygodę.
- – Funkcja dopasowania modelu – pozwala wyszukiwać modele w ścieżce poprzez atrybuty, tekst lub etykiety.
- – Funkcja pusty widok – w trakcie definiowania szablonu rysunku technicznego bez problemu dodamy pusty widok z położeniem układu i jego atrybutami.
- – Doradca poleceń – ta funkcja ZW3D została oparta na algorytmie uczenia maszynowego. Na podstawie nawyków użytkownika rekomendowane są kolejne operacje w czasie rzeczywistym.
- – Menedżer połączeń – użytkownik z łatwością sprawdzi relacje połączeń dla określonych zespołów lub sprawdzi załadowane relacje połączeń.
- – Zoptymalizowana biblioteka materiałów – ma za zadanie ułatwiać zarządzanie materiałami w programie. Pozwala na edycję parametrów, określenie materiału części lub jednostki, import lub eksport plików, definiowanie materiałów, czyszczenie plików itp.
- – Nowa animacja – dzięki temu użytkownik może obejrzeć ruch obiektu w specjalnych odtwarzaczu i przeprowadzić analizę danych, np. w formie wykresu.
Czym jeszcze zaskakują nas nowe rozwiązania w ZW3D? Możemy liczyć na przyspieszone wyświetlanie dużych złożeń, nowy moduł do symulacji ruchu, nowości w arkuszach blach, czy też w konstrukcjach spawanych. Do programu wprowadzone zostały także modyfikacje w zakresie domyślnych punktów kotwiczenia oraz łączenie ścieżek współliniowych.