Samsung The Wall – jak dobrać rozstaw pikseli w naszym ekranie?

Samsung The Wall – jak dobrać rozstaw pikseli w naszym ekranie?

Samsung The Wall to ekrany LED dla wielu branż, takich jak handlowa, usługowa, medyczna czy transportowa. Dzięki możliwości połączenia modułów pozwalają na stworzenie nieskończenie wielu kombinacji. Możemy je po prostu zamontować na ścianie, otoczyć nimi kolumnę czy podwiesić na suficie. Zanim jednak wybierzemy konkretny model, warto zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny parametr. O czym należy pamiętać przed zakupem ściany LED?

 

Samsung The Wall – nowa jakość obrazu dla firm

Większość osób kojarzy głównie ściany LED jako zewnętrzne nośniki reklamy, umieszczone na budynkach czy słupach. Dawniej rozstaw pikseli w ekranach LED był dużo większy, dlatego aby można było uzyskać widoczny obraz, trzeba było patrzeć na niego z większej odległości. Na szczęście dzisiejsze rozwiązania, takie jak Samsung The Wall, mają mniejszy rozstaw pikseli, co pozwala uzyskać wyraźny i wysokiej jakości nawet z małej odległości. Dzięki temu produkty tego typu mogą być stosowane wewnątrz firm, np. na ścianach, przy kasach czy pod sufitem.

Wyświetlacz The Wall charakteryzuje się wysokim kontrastem, jasnością, głęboką czernią, a także wiernym odwzorowaniem kolorów. Ze względu na prosty montaż z niewielkimi połączeniami dokującymi, moduły tworzą jednolitą konstrukcję, bez widocznych łączeń. Wszystko po to, by zaoferować jak najlepszą jakość obrazu. The Wall umożliwia tworzenie przeróżnych rozmiarów i kształtów, dzięki czemu możemy dostosować ekran do potrzeb naszej firmy.

 

Ekran The Wall – jak dobrać rozstaw pikseli?

O ile wiele osób zgadza się z tym, że rozdzielczość wyświetlacza jest istotna, to często jednak mamy problem z jej odpowiednim doborem do pomieszczenia, w którym będzie znajdować się The Wall. Jak wiadomo, na rozdzielczość ma wpływ rozstaw pikseli, czyli tzw. pixel pitch. Odległość między pikselami mierzona jest w milimetrach. Im jest ona mniejsza, tym większa gęstość pikseli, a tym samym również większa rozdzielczość. Jak jednak dobrać ten parametr tak, by zapewnić wyraźny obraz, wyświetlany na ekranie w sklepie czy muzeum?

 

Najprościej mówiąc, idealna odległość do oglądania wyświetlanych treści powinna być taka, by piksele zlewały się w jedną całość i by nie było widać między nimi wolnych przestrzeni. Aby oszacować odległość oglądania, wielu producentów zaleca, by pomnożyć parametr pixel pitch razy 2.000. W przypadku wyświetlacza Samsung The Wall rozstaw pikseli będzie się różnił w zależności od serii. Przykładowo w serii IWA dostępne są moduły o wartości pixel pitch równej 0.84 mm, 1.26 mm oraz 1.68 mm. Mnożąc ten parametr przez 2000 mamy odpowiednio 16800 mm, 2520 mm oraz 3360 mm. Czyli obraz będzie widoczny jako całość, a nie zbiór pikseli, z odległości minimum 1.68 m, 2.52 m oraz 3,36 m. Można więc wywnioskować, że ekrany te są przeznaczone wszędzie tam, gdzie będą montowane blisko oglądających. Im dalej od odbiorców będzie powieszony ekran, tym większy powinien być rozstaw pikseli.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Artykuł Sponsorowany

Related Posts