Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Otwierasz lub prowadzisz własną firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą? Zastanawiasz się czy zatrudnić własnego księgowego czy wynająć biuro rachunkowe? Masz pod tym kątem spore możliwości. Możesz zatrudnić na samodzielnym stanowisku księgowego z odpowiednim doświadczeniem. Jeśli jednak nie masz na tyle funduszy by stworzyć stanowisko i opłacić w pełni nowego pracownika, możesz zastanowić się nad ofertą centrum księgowego bądź biura rachunkowego. Te podmioty specjalizują się w świadczeniu profesjonalnych usług księgowych dla przedsiębiorstw. Dlaczego to dobre rozwiązanie, szczególnie dla małych firm?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto zatrudnić centrum księgowe lub profesjonalne biuro rachunkowe
  • na co zwracać uwagę przy wyborze biura rachunkowego

Coraz częściej osoby prowadzące działalność gospodarczą bądź prezesi spółek różnego typu wybierają rozwiązanie polegające na wynajmie profesjonalnego biura rachunkowego, nie decydując się na zatrudnienie wyspecjalizowanego pracownika. W przypadku niewielkich przedsiębiorstw o różnym charakterze prawnym ma to swoje uzasadnienie. Jeśli firma jest niewielka to zdecydowanie bardziej opłaca się zatrudnić biuro rachunkowe niż płacić wyspecjalizowanemu pracownikowi i tworzyć cały dział księgowości od zera.

 

Dlaczego warto poznać ofertę wyspecjalizowanych podmiotów oferujących rzetelną realizację usług księgowych, takich jak centrum księgowe czy biuro rachunkowe?

Jeśli nie stać nas na stworzenie samodzielnego stanowiska księgowej lub jesteśmy niewielką firmą, która jeszcze nie potrzebuje pracownika na pełen etat, warto zastanowić się nad podpisaniem umowy z biurem rachunkowym lub centrum księgowym. Dzięki temu zyskamy dostęp do profesjonalistów, którzy zajmą się pełną obsługą księgową naszej firmy, wspomogą nas w kwestiach prawnych, będą w naszym imieniu kontaktować się z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, wypełnią za nas wszelkie konieczne deklaracje podatkowe oraz deklaracje do ZUS. Dzięki temu my jako przedsiębiorcy nie musimy się martwić, czy wszystkie deklaracje dotarły do urzędu na czas i czy wszystko zostało prawidłowo uzupełnione.

Dodatkowo, w naszym imieniu, w ramach podpisanej umowy centrum księgowe bądź biuro rachunkowe będzie wystawiało faktury dla naszej firmy, a także księgowało wszystkie ważne dokumenty, takie jak faktury przychodzące, paragony za paliwo oraz wszelkie dokumenty księgowe wewnętrzne, takie jak dowody wewnętrzne i inne. Oferują również sporządzanie sprawozdań finansowych zarówno dla małych jak i dużych firm. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu przedsiębiorcy nie mający wiedzy na temat podatków, ubezpieczeń społecznych, składek ZUS oraz wszystkiego, co związane jest z prawną i księgową działalnością firmy, będą mogli spokojnie zająć się prowadzeniem działalności gospodarczej oraz tworzeniem swojej oferty, jej poszerzeniem i ekspansją w branży, w której się specjalizują.

Wiele firm oferuje wszechstronną obsługę firmy, w tym usługi takie jak dodatkowe usługi doradztwa podatkowego lub obsługi kadrowo-płacowej. Nowoczesne biuro rachunkowe to podmioty gospodarcze o bardzo szerokim zakresie usług, oferujące indywidualne podejście.

 

Księgowość Bydgoszcz. Jak znaleźć ofertę profesjonalnego biura rachunkowego oferującego kompleksowe usługi księgowe w naszej okolicy

Chcąc znaleźć profesjonalne biuro rachunkowe bądź centrum księgowe w naszej okolicy wystarczy podpytać innych przedsiębiorców czy korzystają z usług takiego profesjonalnego podmiotu lub wyszukać odpowiednią firmę w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę “księgowość Bydgoszcz” lub “usługi księgowe Bydgoszcz” i spośród wyświetlonych ofert wybrać biuro rachunkowe w Bydgoszczy, które spełni nasze oczekiwania, takie jak np. centrumksiegowe.pl.

Dzięki dostępnym w Sieci opiniom innych klientów możemy zorientować się czy dana firma jest godna naszego zaufania. Często firmy tego typu chwalą się także swoimi certyfikatami uzyskanymi w ramach nieustannego poszerzania swojej wiedzy. Wtedy także mamy pewność, że mamy do czynienia z prawdziwymi profesjonalistami. Równie ważne jest tez wieloletnie doświadczenie pracowników firmy. Warto też uważnie prześledzić ofertę takiego podmiotu by sprawdzić w jakim zakresie może nam pomóc. Część biur rachunkowych z niewielką ilością pracowników może bowiem specjalizować się jedynie w obsłudze niewielkich przedsiębiorstw, szczególnie jednoosobowej działalności gospodarczej. Duże centra księgowe specjalizują się często też w tym, aby obsługiwać firmy o różnym statusie prawnym – od niewielkich przedsiębiorstw po duże firmy.

Niezależnie od tego czy prowadzimy firmę będącą spółką cywilną, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółką jawną bądź jednoosobową działalnością gospodarczą, to profesjonalne podmioty mają w swojej ofercie dokładnie określone jakim firmom świadczą swoje profesjonalne usługi. Przed podpisaniem umowy dobrze jest dokładnie ją przeanalizować i dopytać o wszelkie szczegóły i zakres usług tak, aby wiedzieć czego się spodziewać w przyszłości i mieć pewność, że nasza firma jest dobrze zabezpieczona pod kątem obsługi księgowej.

Artykuł Sponsorowany

Related Posts