Najlepsze konta młodzieżowe – skorzystaj z rankingu kont młodzieżowych

Najlepsze konta młodzieżowe – skorzystaj z rankingu kont młodzieżowych

Konto dla młodych dedykowane jest wszystkim nastolatkom, którzy ukończyli 13 rok życia i posiadają odpowiednią świadomość na temat dysponowania pieniędzmi, jednakże w dalszym ciągu kontrolę nad ich finansami sprawują rodzice. Młody człowiek często w tym wieku gromadzi kieszonkowe, podejmuje się pierwszych prac, otrzymuje stypendium, dlatego w trosce o jego niezależność warto założyć konto, na które mógłby wpłacać zaoszczędzone środki. Konto bankowe w takiej sytuacji staje się nieodzowne. Aktualny ranking kont młodzieżowych pomoże w wyborze najodpowiedniejszego rachunku bankowego dostosowanego do potrzeb dorastającej pociechy. Sprawdźmy co mają do zaoferowania najlepsze konta młodzieżowe.
Założenie konta młodzieżowego to pierwszy krok w dorosłość naszego dziecka uczący odpowiedzialnego rozporządzania i oszczędzania środkami. W przypadków kont bankowych dla dzieci poniżej 13 roku zakres ich możliwości jest dość ograniczony z uwagi na to, że dzieci, które nie osiągnęły 13 roku życia nie posiadają jakichkolwiek zdolności do czynności prawnych. Po osiągnięciu tego wieku w tej kwestii wiele się zmienia.

Konto młodzieżowe – co daje posiadanie konta?

Po ukończeniu 13 roku życia nastolatek może robić przelewy z rachunku osobistego, wypłacać środki z dowolnego bankomatu i korzystać z innych dostępnych usług bankowych. Krótko mówiąc, młody człowiek osiągając 13 rok życia może samodzielnie prowadzić konto, gdyż pełnoletni opiekun nie musi potwierdzać jego każdej operacji bankowej, jednakże to nie zmienia faktu, że rodzic wciąż sprawuje pieczę nad wydatkami swojej pociechy ustawiając odpowiednie limity na koncie.

W dobie stale rozwijającej się technologii, wygodniej jest nam korzystać z karty niż szukać w portfelu drobnych do wydania reszty, dlatego konto młodzieżowe w banku to niezwykle komfortowe rozwiązanie umożliwiające swobodne dysponowanie środkami. Konto młodzieżowe pełniące rolę nowoczesnej skarbonki, dzięki ustawionym limitom operacji pozwala na skuteczną kontrolę wydatków pociechy, które można sprawdzić przeglądając historię jego transakcji. Ranking kont dostępny online przeprowadzi Was przez najlepsze konta młodzieżowe, z których wybierzecie najbardziej satysfakcjonującą Was opcję.

Zalety konta bankowego dla nastolatka

Wiele ofert bankowych dostępnych na polskim rynku świadczy darmowe prowadzenie konta. Nie sposób zauważyć to jak banki prześcigają się z tworzeniem ofert dla młodych klientów gdyż dostrzegają w nich potencjał i perspektywę na płatną współpracę. Z uwagi na to, że niepełnoletnie osoby nie posiadają stałych wpływów z tytułu zatrudnienia, konto dla nastolatka nie posiada wymogów określonej liczby wpływów na konto determinujących jego bezpłatne użytkowanie.

Jakie jeszcze możliwości daje założenie konta bankowego dla nastolatka? Analizując jego zalety nie można zapominać o takich opcjach jak:

  • bezpłatne wypłaty z bankomatów
  • darmowa karta do konta
  • możliwość prowadzenia rachunku oszczędnościowego z korzystnym oprocentowaniem
  • dostęp do aplikacji mobilnej banku
  • możliwość personalizacji karty
  • wypłata środków z bankomatów zagranicznych
  • niskie prowizje za płatności kartą za granicą

Konta bankowe dla młodzieży – pierwszy krok do odpowiedzialnego oszczędzania

Wiele banków w swoich ofertach dedykowanym młodzieży posiada opcję automatycznego oszczędzania polegającą na zaokrąglaniu wydanej kwoty, z której zaokrąglona część automatycznie odkłada się na koncie. Taka opcja doskonale uzmysławia w młodym człowieku fakt, że odkładanie z pozoru niewielkich kwot w perspektywie czasu bardzo się opłaca. Już dziś poznaj najlepsze konta młodzieżowe i wybierz najlepszą ofertę na rynku skrojoną na miarę Waszych potrzeb.

Materiał zewnętrzny

Related Posts