Czy kantor bitcoin to bezpieczne miejsce na zakup kryptowalut?

Czy kantor bitcoin to bezpieczne miejsce na zakup kryptowalut?

Zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami? Chcesz poznać ich możliwości, sposób zarabiania na nich oraz dostępne na rynku sposoby ich kupowania i wymiany? Jeżeli tak, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś dokładnie sprawdzić, jest nasz kantor kryptowalut. Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z tego typu usługami, w tym artykule dowiesz się, jak funkcjonują kantory i giełdy kryptowalut, kto może z nich korzystać, jakie warunki należy spełniać oraz czy kantory kryptowalut zapewniają bezpieczeństwo Twoim pieniądzom i danym osobowym.

 

Jakie usługi świadczy kantor kryptowalut?

W kantorze kryptowalut, podobnie jak w kantorze pieniędzy fiducjarnych można wymieniać swoje elektroniczne waluty, czyli właśnie crypto. Przykładowo, jeśli masz bitcoin i chcesz je wymienić na inną kryptowalutę, możesz to szybko, wygodnie i bezpiecznie uczynić w kantorze. Wystarczy wskazać jedną z dostępnych walut, na którą chcesz wymienić swoje środki i sprawdzić aktualny kurs. Jeżeli jest on dla Ciebie atrakcyjny, podajesz niezbędne dane i transakcja jest realizowana. Posiadanie konta w kantorze kryptowalut przydaje się wszystkim, którzy zamierzają inwestować na giełdach kryptowalut lub chcą na początek zainwestować swoje pieniądze w niewielką ilość crypto i obserwować, jak będzie zmieniać się ich kurs.

 

Czy giełdy kryptowalut są bezpieczne?

To pytanie jest jak najbardziej uzasadnione. Bardzo często można usłyszeć w mediach informacje, że gdzieś na świecie zbankrutował jakiś serwis oferujący pośrednictwo w obrocie kryptowalutami. Na szczęście w Polsce obowiązuje bardzo restrykcyjne prawo w tym zakresie i wszystkie instytucje takie jak kantor kryptowalut online podlega ścisłym regulacjom prawnym. Dodatkowo musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które w zdecydowany sposób zwiększają poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Niektóre ze stosowanych zabezpieczeń to np.

  • Dwuetapowa weryfikacja — oznacza, że do zalogowania się do swojego konta lub potwierdzenia transakcji należy podać dwa rodzaje danych autoryzacyjnych, np. hasło i kod z SMS.
  • Szyfrowanie danych — aby żadna transakcja nie została przejęta, wszystkie dane są szyfrowane w sposób gwarantujący pełne bezpieczeństwo wysyłanych informacji.
  • Obowiązek weryfikacji tożsamości — ktokolwiek zechce założyć konto w kantorze, musi potwierdzić swoją tożsamość, np. przelewem bankowym, skanem dowodu osobistego lub korzystając z Face ID. Ma to na celu ochronę przed praniem brudnych pieniędzy.

Oczywiście to tylko kilka z wielu zabezpieczeń, które nieustannie są doskonalone i unowocześnianie, po to by sprzedaż kryptowalut w kantorze online była maksymalnie bezpieczna, sprawna i wygodna w obsłudze.

 

Jak sfinalizować transakcję w kantorze kryptowalut?

Aby jakiekolwiek transakcje na rynku kryptowalut mogły dojść do skutku, musisz posiadać swój portfel. Adres portfela można porównać do nr konta bankowego, na który trafiają pieniądze. W każdej transakcji należy podać adres portfela bitcoin, z którego środki mają zostać pobrane oraz adres, na który mają trafić. Zakupione bitcoiny lub inne kryptowaluty pojawiają się na Twoim koncie niemal natychmiast, niezależnie od pory dnia, nocy i tego, czy jest to święto, dzień wolny czy roboczy. To jedna z kilku najważniejszych rzeczy, które odróżniają transakcje kryptowalutami od klasycznych przelewów pieniędzmi fiducjarnymi. Jeżeli zatem chcesz zacząć kupować lub sprzedawać kryptowaluty, zacznij od tego, by odwiedzić nasz kantor bitcoin i założyć w nim swoje bezpłatne konto.

Artykuł Sponsorowany

Related Posts