Inwestowanie w kryptowaluty – czy warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty – czy warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty już od dłuższego czasu jest tematem popularnym, głośno dyskutowanym, a dodatkowo – bardzo medialnym. Wiele zamieszania wokół kryptowalut napędzają media, które zachęcają lub zniechęcają do inwestycji. Jeszcze nie tak dawno temu mówiło się jedynie o tym, że jest to nowy i bardzo obiecujący sposób inwestowania, gdzie warto kupić kryptowalutę i trzymać ją, aż pozwoli nam na sensowny zysk.Nie było kontrowersji, a taki rodzaj inwestycji nie odznaczał się niczym szczególnym, może poza tym, że waluty elektronicznej nie można posiadać w sensie fizycznym. W czasie hossy, kiedy wartość kryptowalut ciągle rosła wiele osób się w nie zaopatrzyła, niestety zaraz potem nastąpił znacznie gorszy okres, kiedy ich wartość gwałtownie spadła i to o bardzo dużo, co wywołało falę niezadowolenia. Czy wobec tego kryptowaluty nadal są dobrym sposobem na inwestowanie?

 

Inwestuj, ale licząc się z ryzykiem

Z pewnością trzeba to robić z głową i uświadomić sobie, że w przypadku tej inwestycji możemy mieć do czynienia z dużymi wzrostami i dużymi spadkami, a więc z dużym ryzykiem. Niestabilność tego rynku jest niejako wpisana w kryptowaluty, ze względu na to, że są jedynie pieniądzem elektronicznym, ciężko też przewidzieć jak będą sobie radzić w przyszłości i czy zainteresowanie nimi się utrzyma. Eksperci jednak zwracają uwagę na fakt, że w kryptowaluty wpompowywane są duże pieniądze i zaczyna się nimi interesować coraz więcej topowych graczy z ogromnym kapitałem. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że ich popularność rośnie. Jak można też zauważyć, ich użycie staje się coraz powszechniejsze, adaptują się do naszej codziennej rzeczywistości, na przykład przez to, że w niektórych restauracjach można już nimi płacić. Szanse na rozwój kryptowalut są też widoczne poprzez fakt, że kolejne wielkie korporacje stopniowo decydują się z nimi związać, nawet w obliczu ostatnich spadków. Dlatego też kryptowaluty mają przyszłość, która jest tym pewniejsza im bardziej wydajne są sieci, szybsze transakcje i im bardziej zmniejszają się opłaty transakcyjne.

 

Kryptowaluty, w które można inwestować

Z pewnością warto zauważyć, że chociażby w przypadku takiej kryptowaluty jak Bitcoin, oprócz ostatniego spadku, jakie zaliczyły także inne kryptowaluty, niemalże przez cały czas miał on tendencję wzrostową. Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą, a zaszczytne drugie miejsce przypada Ethereum, które jest uważane za najpopularniejszą alternatywę dla Bitcoina. Na platformie Ethereum opartej o blockchain można tworzyć różnego rodzaju zdecentralizowane aplikacje. Trzecie miejsce wśród najbardziej popularnych kryptowalut zajmuje XRP Ripple. Zaletą sieci Ripple jest jest szybkość, a także powiązania z wieloma globalnymi firmami. Pozostałymi kryptowalutami, które zasługują na uwagę jest Litecoin, Monero, EOS oraz TRON.

 

Podsumowując, aby inwestować w kryptowaluty trzeba posiadać sporą wiedzę na ich temat, a najlepiej zapoznać się z ich notowaniami na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie eksperci określają inwestowanie w kryptowaluty jako inwestycje dużego ryzyka, głównie ze względu na fakt, że bardzo trudno jest przewidzieć, czy ich proces adaptacji będzie postępował czy raczej będą szły w zapomnienie.

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *