W co inwestować swoje pieniądze?

W co inwestować swoje pieniądze?

Osoby, które z natury są przedsiębiorcze za pewne niejednokrotnie próbowały już w jakiś sposób inwestować swoje pieniądze tak, aby móc uzyskać sensowny zysk. Pytając innych o to, jak mądrze inwestować pieniądze często można otrzymać informację dotyczące różnych produktów bankowych, a więc lokat długoterminowych czy też kont oszczędnościowych. Taki sposób na inwestowanie nie przynosi jednak zbyt wielkich zysków, oznacza często zamrożenie pieniędzy na wiele miesięcy, a dodatkowo jest chyba najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Dlatego też warto zastanowić się, w co inwestować pieniądze szukając bardziej oryginalnych rozwiązań alternatywnych, które jak najbardziej są dostępne.

 

Kryptowaluty – sposób na uzupełnienie portfela inwestycyjnego

Kryptowaluty to inaczej elektroniczne waluty, które nie mają swoich fizycznych odpowiedników. Jedną z popularniejszych kryptowalut jest chociażby Bitcoin. Inwestowanie w tego rodzaju kryptowalutę jest bardzo przyszłościowe, gdyż szybko się on rozwija i staje się coraz popularniejszy. Jak pokazują badania, od 2014 roku rynek kryptowalut przeżywa hossę, eksperci twierdzą też, że kryptowaluty mogą być doskonałym sposobem dywersyfikowania portfela inwestycyjnego. Minusem takich inwestycji jest natomiast niepewna, trudna do przewidzenia przyszłość kryptowalut, na które popyt może rosnąć, ale też i maleć.

 

Inwestowanie pieniędzy w dzieła sztuki

To doskonały przykład inwestycji alternatywnych. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że są to raczej inwestycje długoterminowe, gdzie możemy liczyć na zyski dopiero po około 5 – 10 latach. Obecnie w Polsce najlepiej zarabia się na sprzedaży obrazów lub też rzeźb związanych ze sztuką dawną lub też powojenną. Takie dzieła najczęściej są kupowane przez kolekcjonerów, ale też kosztują bardzo wiele. Natomiast zakup sztuki artystów współczesnych zawsze wiąże się z dużym ryzykiem, gdyż nie ma żadnej pewności, co do tego, czy dany artysta zostanie doceniony i czy ktokolwiek będzie chciał jego sztukę kupować. Tym bardziej, że wyceny dzieł sztuki dokonuje się chociażby po analizie wcześniejszych sprzedaży danego artysty. Zatem, aby móc w taki sposób inwestować trzeba wykazać się przynajmniej minimalną wiedzą z historii sztuki.

 

Lokowanie środków w złocie inwestycyjnym

Można robić to na dwa sposoby – poprzez zakup monet bulionowych jak i sztabek złota. Inwestycja w zakup złota daje najlepszy zwrot w okresach kryzysu oraz bessy, a więc oznacza to, że ten rodzaj inwestowania raczej jest zarezerwowany dla osób cierpliwych, które godzą się na inwestycje długoterminowe. Dodatkowo, wartość złota bardzo mocno jest uzależniona od waluty, w której jest ono rozliczane, a więc od ceny dolara. Tak czy inaczej mówi się, że inwestowanie w złoto, które możemy mieć u siebie fizycznie jest najbezpieczniejszym sposobem lokowania kapitału, stabilniejszym od jakichkolwiek banknotów. Zaznaczmy jednak, że musi to być złoto inwestycyjne, a więc w “czystej formie”, a nie w formie chociażby przedmiotów czy też w formie biżuteryjnej.

 

Podsumowując, alternatywne metody inwestowania są interesujące i dają nowe możliwości zarabiania. Jednakże, zawsze warto mieć świadomość tego, że zwrot z inwestycji może okazać się możliwy dopiero po upływie jakiegoś czasu, a więc może to nie nastąpić od razu. Dodatkowo, żeby faktycznie pomnażać zyski zazwyczaj trzeba posiadać przynajmniej minimalną wiedzę z danej dziedziny.

admin

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *